O značce

Firma Cabasse existuje již od roku 1950 a její název je odvozen od zakladatele George Cabasse. Kromě názvu získala firma od svého zakladatele také dědictví v podobě zvukového génia, charakteristického pro francouzskou rodinu Cabasse. Již v roce 1740 nazval jeden místní řemeslník z oblasti Mirecourt v horách Vosges svoje první ručně vyrobené housle právě Cabasse. Od těch dob pokračovala výroba smyčcových nástrojú a po pět generací dodávali místní mistří housle, altovky a violoncella odběratelům po celé Evropě, jež se v současných orchestrech těší nemalé oblibě. Vášeň George Cabasse pro hudbu je nezjištná…se snahou zbavit reprodukci jeho oblíbených koncertů jakýchkoli nedokonalostí. Toto nadšení v něm podnítilo nekompromisní přístup k inovacím a také potřebu vštípení nových standardů kvality zvuku svým spolupracovníkům, výsledkem čehož je zvuk charakteristický svou čistotou, tak typický pro všechny produkty firmy. Všechny výrobky Cabasse přicházejí na svět v sídle firmy, situovaném na břehu Atlantického oceánu, v oblasti Bretaň v západní Francii.

CABASSE

Cabasse – dobře znějící název, ale odkud vlastně pochází? Firma byla založena roku 1950 Georgem Cabassem, od něhož zdědila nejen jméno, ale také génia. Georges Cabasse je trvale svázán se světem hudby, jelikož byl nadán nezvyklým talentem a neobvyklou pamětí pro zvuky. Tyto vlastnosti pochází pravděpodobně od jeho předka – tvůrce houslí, který signoval svůj nástroj značkou Cabasse již v roce 1740 v Mirecourt. Následujících pět generací řemeslníků vytvářelo dokonale znějící housle, altovky a violoncella, jenž jsou většinou stále využívány evropskými orchestry. Faktem zůstává, že zakladatel firmy Georges Cabasse pracoval celý život na systému přenosu zvuku bez jakýchkoli změn a zkreslen.

THE CABASSE EXPERIENCE

Baltic, Bora, Jersey … Všechny produkty firmy Cabasse čerpají svou inspiraci z pohledu na Atlantický oceán v Bretani v západní Francii, v kraji námořníků, vědců a hudebníků. Firma je pionýrem v elektronické branží ve městě Brest. V roce 2003 zde bylo vybudováno nové Akustické centrum Cabasse, které je společnou investicí komerčních společností, prestižních technických škol a univerzit, které se specializují na telekomunikace, akustiku a elektrotechniku.

CABASSE ACOUSTIC CENTRE

Akustické centrum Cabasse je vybaveno nezbytnou technickou infrastrukturou k testování nových materiálů, vytváření nových membrán a přehrávačů, k projektování a produkci prototypů, poměrů v bezodrazových prostorech. Všechno mají na svědomí ti nejlěpší specialisté v oblasti akustiky.

V roce 2003 vzniklo za spolupráce několika firem a prestižních technických škol, specializujících se na telekomunikace a akustiku, Akustické centrum Cabasse. Oddělení výzkumu a vývoje Akustického centra disponuje technologií pro výzkum nových materiálů, tvorbu membrán a přehrávačů, projektování prototypů, měření poměrů ve speciálních bezodrazových komorách, uskutečňování testů nezávadnosti nebo zvukových měření, majících za cíl zdokonalení nejnovějších řešení v oblasti audio techniky. V roce 1986 byl vytvořen systém Géode, který i nadále zůstává jediným 12ti kanálovým systémem kina Omnimax na světě. Je vybaven 4pásmovým reproduktorovým klasterem s aktivními filtry, speciálně vyvinutými firmou Cabasse. Do těchto chvil převyšuje systém 12.1 současný standard 7.2 a to díky skutečnosti, že byl zvukovému prostoru dodán vertikální rozměr, kdy se zdroj zvuku nese pod, v respektive nad posluchačem. Je také podstatné zdůraznit, že všechny kanály mají identické pásmo přenosu v rozmezí 20 – 20.000 Hz. Za přenos nízkotónových speciálních efektů jsou zodpovědné 4 gigantické subwoofery, vybavené dvěmi membránami o průměru 55cm. Zvukové dojmy ze systému Géode se plně vyrovnávají očekáváním.