BALTIC 5 on stand. Podlahová reprosoustava řady Baltic

Baltic nabízel již od časů své premiéry plnohodnotnou škálu zvukového spektra z jediného bodu.
Pátá verze je vybavena nově vyvinutým třípásmovým reproduktorem, který opět posunul a nově definoval zvuk koncentrického reproduktoru, jako podstatně jednolitější a univerzálnější. Baltic 5 je nový, vyjímečný, vyprodukovaný ve Francii.

3-pásmový koaxiální reproduktor TCA

Chuť změnit reproduktor Baltic v těch samých tvarových křivkách a o průměru 27cm, donutilo inženýry firmy Cabasse k opětovnému přepracování dosavadních výsledků a to uplně od základu, především tedy nových membrán. Nové koncentrické membrány jsou z profilu konstantně zakřivené, zároveň však vzhledem k zakřivení povrchu negenerují žádnou difrakci. Homogenita a čistota difuze jsou od výsokých po nízké části spektra stálé. Větší a nekompromisnější vytvrzení umožňuje použití nových, větších magnetů, což se v důsledku projevilo ve zvýšení efektivity. Všechny součásti jsou vyrobeny ve Francii.

Filtry HDSE

Měření v ideální akustické laboratoři Cabasse jsou realizována v ose poslechu a 360° okolo reproduktoru, což se projevuje v dosažení dokonalého směřování a rozprostírání energie zvuku, shodně s pravidly HDSE (Sourodý rozklad sonické energie). Díky této technologii se zvuky jak bezprostřední tak odražené vzájemně dobře integrují a zvuková scéna je tímto velmi široká a stabilní.

Technické specifikace

Aplikace Podlahová reprosoustava
Konstrukce 3-pásmová
Reproduktory Třípásmový koaxiální reproduktor TCA
Účinnost 91 dB
Dělící frekvence 740 – 3500 Hz
Frekvenční rozsah 75 – 25 000 Hz
Nominální impedance 8 ohm
Minimální impedance 3,5 ohm
Nominální výkon 250 W
Špičkový výkon 1210 W
Výška / šířka / hloubka 128 x 40 x 42.4 cm
Hmotnost 16 kg
Povrchová úprava oak / white, oak / black, black / white black / black