THE PEARL PELEGRINA – Skutečné mistrovské dílo

Cabasse se již v roce 2013, se vznikem „dematerializované” hudby o vysokém rozlišení, pasoval do role lídra ve vývoji a vytváření připojených reprosoustav s touhou nabídnout svůj vlastní vlajkový systém pro hi-endový trh s připojeným zvukem, v podstatě stejným způsobem jako tomu bylo v roce 2006, kdy přišel na trh s nabídkou mytických aktivních reprosoustav SPHERE.

O 15 let později a při příležitosti 70. výročí značky Cabasse, přišel čas konečně odhalit THE PEARL PELEGRINA. Tento luxusní, moderní a kompaktní systém je středobodem řady připojených reprosystémů, která v sobě spojuje ten nejlepší zvuk a technologie Cabasse a přináší výjimečný zážitek z poslechu s přesností, čistotou a bezkonkurenční dynamickou kapacitou.

70 let know-how. Nové mistrovské dílo
Uvedení reprosoustav PEARL PELEGRINA představuje klíčové datum v historii Cabasse: jeho 70. výročí. Toto 70-ti leté dobrodružství představuje dlouhý a krásný příběh o vášni pro hudbu a vývoji akustických znalostí, ale také o značce, která se modernizovala a vyvíjela, aby využila rostoucí možnosti digitální technologie k vývoji řady hi-endových připojených reprosoustav.

Mistrovské dílo, ze série THE PEARL COLLECTION – představující nejširší řadu hi-endových připojených reproduktorů na trhu – je známé jako THE PEARL PELEGRINA. Název dostalo podle vzácné 55karátové perly, která byla objevena v roce 1913 a nazvána „neporovnatelnou“. Každý ze 70 párů reprosoustav této exkluzivní série ponese číslovanou plaketu.

Stejně jako SPHERE, i PEARL PELEGRINA uspokojí ty nejnáročnější milovníky hudby, audiofily, kteří chtějí ty nejčistší zvuky, snadný přístup k dematerializované digitální hudbě a to s nejnovějšími technologickými inovacemi s cílem zažít realismus a potěšení ze zvuku u sebe doma každý den, jako by byli přímo v bezprostřední blízkosti koncertních umělců. Budoucí majitelé budou mít také privilegium užívat si opravdu vzácný a jedinečný kousek!
PEARL PELEGRINA kombinuje a syntetizuje 70 let toho nejlepšího z know-how společnosti Cabasse:

Nejlepší technologie:

  • Slavný trikoaxiální reproduktor – TCA přítomný v systémech THE SPHERE a Baltic V-zahrnující výškové, středové a středo-basové měniče
  • Kompaktní technologie: koule o průměru pouze 42 cm schopná dosáhnout nejvyšší úrovně výkonu
  • Vyvrcholení více než 20-ti let výzkumu zpracování signálu společností Cabasse
  • Vyvíjející se technologie streamování díky integrovanému softwaru
  • CRCS (systém automatické korekce místnosti). Kalibrace pomocí mikrofonu integrovaného do reprosystému umožňuje optimalizaci zvuku podle poslechové místnosti

Nejlepší zvuk ve vysokém rozlišení:

  • Extrémní dynamická kapacita s novým 30 cm patentovaným měničem HELD zesíleným 1850 WATTy RMS. 4 samostatné zesilovače s celkovým výkonem 3700 W RMS, pohání první kvadrikoaxiální připojený reproduktor uvedený v katalogu Cabasse.
  • Maximální přesnost/věrnost zabarvení díky TCA (trikoaxiálnímu aramidovému měniči) známému z modelu SPHERE, který byl dále vylepšen nejnovějším vývojem DSP (Digital Signal Processing). Výjimečná reprodukce zvuku pro úplné ponoření do srdce zvukové scény s velmi vysokou přesností a čistotou a působivou dynamickou kapacitou (134 dB: ekvivalentní hladina hluku letadel při vzletu). Veškerá síla a realismus živého vystoupení ve vašem obývacím pokoji!

Mimořádně navržená reprosoustava limitované edice k 70. výročí Cabasse!

PEARL PELEGRINA se vyznačuje exkluzivními materiály a luxusním provedením, poskytují ten nejlepší pohlcující akustický zážitek.

Nové mistrovské dílo se také může pochlubit mimořádným designem, který byl navržen a vyroben na zakázku týmem značky v Bretani (severozápadní Francie). Se svou koulí jsou vysoké téměř 130 cm a disponují základnou o průměru 48 cm.

Znalci značky určitě poznají stojan dle křivky Lissajous, slavného obrazce pojmenovaného po fyzikovi, který „zviditelnil zvuk“, a logo, které Cabasse provází od jejího vzniku.

Stejně jako všechny reprosoustavy v kolekci THE PEARL COLLECTION má i PEARL PELEGRINA vlastní broušený leštěný zrcadlový kovový pás, který je obepnut kolem celé koule. Celkový design vylepšuje mnoho dalších detailů a lesklá povrchová úprava, které dělají z tohoto reprosystému skutečně exkluzivní kousek.

Tyto reprosoustavy, prodávané v párech, byly navrženy a vyrobeny ve Francii a každá z nich byla testována s největší péčí v dílnách Cabasse. Elektronika je neviditelná a díky ultra miniaturizaci je skryta v základně. Každý pár má očíslovanou destičku, která identifikuje tuto speciální limitovanou edici. K výročí 70-ti let existence Cabasse je vytvořeno 70 párů.

Technické specifikace

Aplikace
podlahová reprosoustava
Konstrukce čtyřpásmová reprosoustava
Reproduktory Středobasový / Středový / Výškový TCA
30 cm subwoofer HELD
Zesílení (na kanál)
Tweeter: 300 W RMS / 520 W max
Středové pásmo: 300 W RMS / 520 W max
Středobasové pásmo: 1250 W RMS / 2500 W max
Basové pásmo: 1850 W RMS / 3700 W max
Připojení Ethernet – Wifi – Bluetooth – USB připojení
Optický S / PDIF – nesymetrický RCA – symetrický XLR
Účinnost 134 dB (stereo)
Frekvenční rozsah
10 – 27 000 Hz
Formaty audio
MP3 – AAC – WMA – AIFF – FLAC – ALAC – Ogg – vorbis – DSD 64/128 – WMA losssless
Multiroom Multiroom se signálem ve vysokém rozlišení
Automatická kalibrace
DAC 768 kHz/32 bit
Dálkové ovládání
Dálkové ovládání Bluetooth
Výška / šířka / hloubka
48 x 48 x 128 cm
Hmotnost 45 kg
Povrchová úprava
black, white