CABASSE

Georges CabasseHezky znějící jméno, ale odkud pochází? Firma založená Georgesem Cabassem v roce 1950 získala nejen jeho jméno, ale i jeho ducha. Cabasse pochází ze světa hudby a má zvláštní talent - velmi unikátní paměť na zvuky. Dost možná jde o dar jeho předků, jejichž linie sahá až k tomu, který vyrobil první housle s podpisem Cabasse už v roce 1740 v Mirecourt ve vogézských horách. Následovalo ho pět generací řemeslníků ctících tradici a zásobujících Evropu houslemi, violami i celly, z nichž mnohé dodnes hrají v orchestrech.

Faktem zůstává, že posedlostí Georgese Cabasse je dokonale přesná reprodukce koncertů které miluje, reprodukce beze změn, zabarvení nebo zkreslení zvuku. Tato nekonečná posedlost ho dovedla k mnoha inovacím, k předávání a sdílení jeho talentu a zkušeností se zbytkem Cabasse teamu tak, aby každé uši mohly zažít to napětí z čistého zvuku.

 

ZKUŠENOSTI CABASSE

Baltic, Bora, Jersey... Všechny produkty Cabasse mají jména, která vznikla na okraji Atlantiku, na samé špičce Bretaně na západě Francie, v zemi námořníků, vědců a hudebníků. Společnost je průkopníkem světa elektroniky v Brestu a okolí. V roce 2003 pak vzniklo Cabasse Acoustic Center, místo, kde se střetává působnost několik firem, prestižních technických škol a univerzit, které jsou specialisty v oblasti state-of-the-art technologií pro telekomunikace, podvodní akustiku nebo elektroniku.

Cabasse Acoustic CenterCabasse Acoustic Center se rozkládá zejména kolem výzkumného a vývojového centra a jeho schopností studovat a zkoumat nové materiály, vytváře nové membrány a měniče a vyrábět prototypy, měřit je v bezdozvukové místnosti a provádět zátěžové zkoušky. Posloucháme zde na perfektním vybavení se spičkovými profesionály. 

 

CABASSE ACOUSTIC CENTER

Cabasse Acoustic CenterNaše centrum je též centrem pro výrobu technologií koaxiálních reproduktorů. Ať už pro milovníky muziky nebo muzikanty, blázny do filmů, námořníky nebo suchozemské krysy s láskou k volnému prostoru, všechny ženy a muži v Cabasse sdílí touhu po absolutní dokonalosti, ovládnutí přírodních sil a emocí "živého" zvuku.

Na vlastní kůži si je tak můžete vyzkoušet v síti Cabasse Acoustic Center, od malých reprosoustav po naše vlajkové lodi, od vestavných řešení po designové solitéry - v Cabasse Acoustic Center uvidíte a vyzkoušíte si, jak budou reprosoustavy Cabasse fungovat u vás doma...